logo

Do V FESTIVALU CABRIO POLAND:

Newsy

Kilka superszybkich powodów, dla których cabrio jest wciąż na topie
13-04-2016 | Napisał: cabrio

Kilka superszybkich powodów, dla których cabrio jest wciąż na topie

To, że moda na samochody typu cabrio powróciła (a może nigdy nie odeszła?) potwierdziły ostatnie targi motoryzacyjne, które odbyły się w Poznaniu. Targi MOTOR SHOW odbyły się w dniach 6 - 9 kwietnia br. Nie zabrakło na nich wielu imponujących kabrioletów. Poniżej przedstawiamy Wam najciekawsze propozycje bez dachu. 

Powrót do kultowych roadsterów – czyli Fiat 124 Spider

Samochód zadebiutował w 1966 roku, a za jego design odpowiedzialne było słynne studio z Pininfariny. W tym roku mija więc równe 50 lat od premiery pierwszego modelu – jest to idealny moment na powrót superklasyka! Zaprezentowanie modelu na targach w Poznaniu uznajemy za jedną z ciekawszych propozycji z rynku cabrio w tym roku. 

 

Klasyków ciąg dalszy, czyli VI generacja Mercedesa klasy SL

Mercedes-Benz pierwszy model klasy SL (R107) wypuścił w 1970 roku i produkował go przez blisko 19 lat. Dzisiejszy model to pojazd zaprezentowany w roku 2012, lecz ciągle przyciąga on liczne spojrzenia i zainteresowanie przechodniów. Największe zalety modelu to oczywiście silnik o superbrzmieniu, układ jezdny oraz skrzynia biegów. Wysoka cena auta nieco odstrasza, ale pomarzyć o takim cabrio zawsze można...

Dla przypomnienia to właśnie V generacja tego modelu za sprawą sztywnego dachu w efektowny sposób połączyła cechy zwykłego coupe i roadstera. Wersja SL 63 AMG dla każdego fana motoryzacji mówi sama dla siebie. Silnik 5.5 V8, który dostarcza kierowcy mocy 537 KM i 900 Nm oczywiście w wersji z pakietem AMG Performance. Kabrioletem od 0 do 100 km/h w 4,3 sekundy? Czemu nie!

Trzecia propozycja - najdroższe cabrio świata marki Rolls-Royce: Phantom Drophead Coupe

Najbardziej ekskluzywne, największe i najdroższe cabrio na świecie kosztuje w podstawowej wersji „jedyne” 440 tysięcy euro. Ubrane jest w najbardziej wyrafinowane szaty, drewno teakowe, aluminium i stal szlachetną. Producent planuje produkcję około 200 sztuk rocznie. Samochód od Rolls-Royce'a teoretycznie zakupić może każdy, jedynym wymogiem jest kwota - ponad 1,67 miliona złotych. Samochód to mieszanka starego klasyka z nowoczesnością – twarde, metalowe przełączniki, obok nowoczesnego przycisku uruchomiania silnika rodem ze sportowego BMW, nawigacji, czy pokładowego telewizora.

Mały, ale wariat!

O nieprzemijającej modzie na kabriolety przekonuje nas również producent nowego Mini Cabrio. Samochód produkowany jest od 2004 roku i bazuje na oryginalnym Mini „z dachem”. Dzisiejsza generacja to już III pokolenie kultowego samochodu. Pomimo tego, że marka należy od dawna do koncernu BMW, to wciąż auto dostępne jest z materiałowym dachem w motywie flagi Wielkiej Brytanii. 

Mamy nadzieję, że właśnie takie modele zobaczymy na naszym Zlocie w Gnieźnie. Zapraszamy wszystkich, zarówno właścicieli superszybkich i nowoczesnych kabrioletów, jak i zabytkowych, a co za tym idzie - bardziej statecznych klasyków! 


powrót

Partnerzy