logo

Do V FESTIVALU CABRIO POLAND:

Newsy

Kilka wyjątkowych powodów, dla których warto wziąć udział w zlocie Cabrio Poland
01-08-2016 | Napisał: cabrio

Kilka wyjątkowych powodów, dla których warto wziąć udział w zlocie Cabrio Poland

Już w pierwszy weekend sierpnia Gniezno zostanie okrzyknięte Pierwszą Stolicą Cabrio za sprawą unikatowych aut z otwartymi dachami, które wezmą udział w sobotnim Rajdzie „1050”, upamiętniającym rocznicę chrztu Polski. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie próba bicia rekordu przez ekipy cabrio, które w niedzielę, punktualnie o godz. 12:00, otworzą dachy swoich aut. Niedziela będzie również dniem pełnym atrakcji dla mieszkańców Gniezna i przybyłych gości. Wstęp na stadion jest bezpłatny.

I Międzynarodowy Zlot Cabrio Poland 2016 odbędzie się w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego 2016. Integralnym wydarzeniem zlotu jest pierwszy w Gnieźnie Festiwal Food Trucków. Kolejna propozycja dla uczestników to Strefa Expo Cabrio, której wystawcami będą marki motoryzacyjne oraz przedstawiciele firm z branży spożywczej, odzieżowej, ubezpieczeniowej oraz koncernów produkcyjnych. Strefa Expo będzie czynna w niedzielę godzinach 10:00 - 21:00. Wstęp wolny.
 
Spośród pozostałych atrakcji najważniejszej imprezy dla fanów kabrioletów warto wymienić strefę bezpiecznego kierowcy przygotowaną przez Skoda AutoLab. Dzięki uprzejmości Duda-Cars, zlot będzie doskonałą okazją do odbycia bezpłatnej jazdy próbnej jednym z luksusowych kabrioletów marki Mercedes. Podczas Cabrio Poland każdy znajdzie coś dla siebie – nawet zwierzaki. Organizatorzy wraz z marką Butcher’s Polska przygotują specjalny kącik dla psów. Na każdego z nich będzie czekała miska pełna smacznej karmy oraz świeża woda, idealna na upalne dni, a także specjalnie przygotowane gry i zabawy. Imprezę poprowadzi Irek Bieleninik - dziennikarz, konferansjer i artysta estradowy, znany z prowadzenia porannych audycji, programów rozrywkowych na żywo oraz wydarzeń sportowych. Relację z Cabrio Poland 2016 przygotują ogólnopolskie media, m.in. TVP i TVN Turbo. Na kogo zostaną zwrócone obiektywy kamer? Poznajcie naszych wyjątkowych uczestników.
 
Austin Healey 3000 MK III z 1966 r. – najseksowniejszy 50-latek na zlocie

Adam Tytz z Warszawy, właściciel wyjątkowego Austina Healey’a, jest fanem zabytkowej motoryzacji i swoją pasją pragnie zarazić znajomych. Dlaczego akurat cabrio? – Uwielbiam czuć wiatr we włosach w samochodzie z duszą – mówi Adam. Członkowie jego rodziny są w posiadaniu Austina Healey’a 3000 MK III z 1966 r. od 2008 r., kiedy to przyjechał do Polski z USA w bardzo złym stanie. Po kilku latach renowacji prezentuje się bardzo dobrze. W 50. rocznicę „urodzin” auta, Adam zaczął jeździć nim na zloty. Podczas debiutu w Otwocku, Austin Healey zajął pierwsze miejsce w kategorii: najpiękniejszy samochód, deklasując auta z całej Europy. Adam przyjedzie na Cabrio Poland 2016 do Gniezna, aby wziąć udział w wyjątkowych atrakcjach zlotu i zaprezentować się z dziewczyną w strojach stylizowanych na lata 60-te.

Fiat 126p cabrio - wielki, mały Fiat

O niezwykłym projekcie Franciszka Kukioły z Bielska Białej usłyszała cała Polska, gdy w charakterystycznym kapeluszu, za kierownicą malucha cabrio, pojawił się w serwisie Teleexpressu w TVP1. Pan Franciszek przez trzy miesiące podróżował po Europie Fiatem 126p bez dachu. Zobaczył wiele pięknych miejsc i poznał ciekawych ludzi, którzy ze zdziwieniem oraz entuzjazmem słuchali o jego pasji. Podróżnik przejechał 20 200 km i spalił około 1 600 litrów paliwa! Wyprawa nie obyła się jednak bez problemów z samochodem. - Czasami się psuł, kupowałem części, np. na targach, a jeśli nie mogłem ich dostać w danym kraju, to prosiłem o sprowadzenie – komentuje obieżyświat.
 
Porsche 356 z 1958 r. - dowód na to, że perfekcyjne rzeczy istnieją
 

Na zlocie pojawi się również zabytkowe Porsche 356 SPEEDSTER z 1958 r., którego właścicielem jest Marek. Ten model kabrioletu był produkowany od 1948 r. do 1965 r. Nazwa 356 pochodzi od numeru projektu samochodu. To prawdziwy unikat, bowiem przed II wojną światową zostały wyprodukowane tylko 3 egzemplarze tego modelu. W ramach ciekawostki warto dodać, że w całości były zrobione z aluminium. Jedno Porsche 356 znajduje się w muzeum w Stuttgarcie, a drugie w Gmunden, w prywatnym muzeum w Austrii. Trzecie przyjedzie na zlot do Gniezna.

Najstarszym kabrioletem, który odwiedzi Gniezno, będzie Rolls-Royce z 1923 r. Organizatorzy przyznają nagrody w kilku kategoriach, m.in.: największa/najmniejsza liczba kilometrów pokonana w drodze na zlot, najdłuższe/najkrótsze cabrio, czy najstarszy/najmłodszy kierowca auta z otwartym dachem.


powrót

Partnerzy